پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد آشنایی با بسته سیستم ذخیره انرژی باتری لیتیومی
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-0731-84282664
اکنون تماس بگیرید

آشنایی با بسته سیستم ذخیره انرژی باتری لیتیومی

2023-06-01

آخرین اخبار شرکت در مورد آشنایی با بسته سیستم ذخیره انرژی باتری لیتیومی

با تدوین و ارتقای هدف استراتژیک چین یعنی "به حداکثر رساندن کربن، بی طرفی کربن"، نسبت انرژی های پاک مانند فتوولتائیک، نیروی باد و توان سیستم های ذخیره سازی انرژی به طور قابل توجهی افزایش می یابد که فضای توسعه عظیمی را برای ذخیره سازی انرژی به ارمغان آورده است. بازار.

 

مسیر فنی اصلی در ذخیره سازی انرژی الکتروشیمیایی ذخیره انرژی باتری لیتیوم یونی است و فناوری PACK باتری لیتیوم یون بخش مهمی از مهارت های صنعت است.در زیر، بیایید برخی از دانش های اولیه در مورد بسته باتری با CTS را بیاموزیم.

 

1. تعریف

باتری لیتیوم یونی PACK یک فرآیند تولید برای باتری های لیتیوم یونی است که به معنی بسته بندی، بسته بندی و مونتاژ است.این به اتصال چندین گروه سلولی باتری لیتیوم یونی به صورت سری، با در نظر گرفتن استحکام مکانیکی سیستم، مدیریت حرارتی، تطبیق BMS و سایر مسائل اشاره دارد.فن آوری های مهم آن در طراحی کلی ساختار، کنترل فرآیند جوشکاری و پردازش، سطح حفاظت و سیستم مدیریت حرارتی فعال منعکس شده است.اگر دو باتری به صورت سری یا موازی به هم متصل شوند تا شکل خاصی را مطابق با نیاز مشتری ایجاد کنند، به آن PACK می گویند.

 

2. ترکیب بسته باتری

بسته باتری از چندین جزء مهم از جمله ماژول های باتری جداگانه، سیستم های الکتریکی، سیستم های مدیریت حرارتی، کابینت ها و BMS تشکیل شده است.

▶ ماژول باتری: اگر باتری PACK با بدن انسان مقایسه شود، ماژول "قلب" است که مسئول ذخیره و آزادسازی انرژی الکتریکی است.

▶ BMS: سیستم مدیریت باتری را می توان به عنوان "مغز" باتری ها دید.به طور عمده مسئول اندازه گیری پارامترهایی مانند ولتاژ، جریان و دمای باتری و همچنین عملکردهای متعادل کننده است.داده ها را می توان به MES منتقل کرد.

▶ سیستم الکتریکی: عمدتاً از نوارهای مسی متصل، مهارهای ولتاژ بالا، مهارهای ولتاژ پایین و دستگاه های اطمینان الکتریکی تشکیل شده است.مهار ولتاژ بالا را می توان به عنوان "شریان" بسته باتری مشاهده کرد که نیروی باتری را به طور مداوم به بار پایانی منتقل می کند و مهار ولتاژ پایین را می توان به عنوان "شبکه عصبی" بسته باتری مشاهده کرد که انتقال دهنده سیگنال تشخیص و سیگنال کنترل در زمان واقعی.

▶ سیستم مدیریت حرارتی: دو روش اصلی سیستم مدیریت حرارتی وجود دارد: خنک کننده هوا و خنک کننده مایع، و خنک کننده مایع را می توان به خنک کننده مایع صفحه سرد و خنک کننده مایع غوطه وری تقسیم کرد.سیستم مدیریت حرارتی معادل نصب تهویه مطبوع برای بسته باتری است.باتری در حالت تخلیه گرما تولید می کند.برای اطمینان از اینکه باتری در دمای محیط مناسب کار می کند و عمر چرخه آن را بهبود می بخشد، اختلاف دمای سیستم معمولاً باید ≤ 5 ℃ باشد.

▶ جعبه: عمدتا از جعبه، پوشش جعبه، براکت فلزی، پانل و پیچ های ثابت تشکیل شده است، می توان آن را به عنوان "اسکلت" بسته باتری در نظر گرفت که نقش پشتیبانی، مقاومت در برابر شوک مکانیکی، لرزش مکانیکی و حفاظت از محیط زیست را ایفا می کند.

 

آخرین اخبار شرکت آشنایی با بسته سیستم ذخیره انرژی باتری لیتیومی  0

آخرین اخبار شرکت آشنایی با بسته سیستم ذخیره انرژی باتری لیتیومی  1   

ماژول باتری CTS 48V 5kwh lifepo4

 

 

3. ویژگی های بسته باتری

▶ بسته های باتری لیتیومی PACK به ثبات بالایی در ظرفیت باتری، مقاومت داخلی، ولتاژ، منحنی دشارژ و طول عمر نیاز دارند.

▶ عمر چرخه بسته باتری PACK کمتر از عمر یک باتری است.

▶ در شرایط محدود (از جمله شارژ، جریان تخلیه، روش شارژ، دما و غیره) استفاده می شود.

▶ پس از تشکیل بسته باتری لیتیومی، ولتاژ و ظرفیت باتری بسیار افزایش یافته است و باید با نظارت بر تعادل شارژ، دما، ولتاژ و جریان اضافی محافظت شود.

▶ بسته باتری باید ولتاژ و ظرفیت مورد نیاز طراحی را برآورده کند.

 

4. روش PACK

▶ ترکیب موازی سری: ماژول باتری از سلول های مجزا به صورت سری تشکیل شده است.اتصال موازی ظرفیت را افزایش می دهد، ولتاژ بدون تغییر باقی می ماند و پس از اتصال سری، ولتاژ دو برابر می شود، ظرفیت بدون تغییر باقی می ماند.برای مثال اگر 16 سلول با ولتاژ 3.2 ولت به صورت سری وصل شوند، 51.2 ولت است که به آن تقویت سری می گویند.به عنوان مثال، اگر دو سلول با ظرفیت 50Ah به صورت موازی به هم متصل شوند، 100Ah خواهد بود که به آن انبساط موازی می گویند.

▶ مورد نیاز باتری: سلول های باتری مربوطه را با توجه به نیازهای طراحی خود انتخاب کنید.انواع و مدل های باتری ها به صورت موازی و سری باید هماهنگ باشند و تفاوت در ظرفیت، مقاومت داخلی و مقادیر ولتاژ نباید بیش از 2٪ باشد.

▶ فرآیند بسته بندی: باتری را می توان به دو روش بسته بندی کرد.یکی جوشکاری لیزری، جوشکاری اولتراسونیک یا جوشکاری پالس است.این یک روش جوشکاری رایج است که از مزیت قابلیت اطمینان خوبی برخوردار است اما جایگزینی آن آسان نیست.مورد دوم از طریق تماس با ورق های فلزی الاستیک است که مزیت عدم جوشکاری و تعویض آسان باتری را دارد.عیب این است که ممکن است منجر به تماس ضعیف شود.با توجه به بازده تولید، راندمان و مقاومت داخلی نقطه اتصال، جوش لیزری در حال حاضر انتخاب ارجح برای بسیاری از تولیدکنندگان باتری است.

 

 

5.چگونه پارامترهای فنی باتری PACK را درک کنیم

 

موارد مولفه های نشانه ها
روش ترکیبی 1P16S  
ظرفیت رتبه بندی شده 100Ah  
ولتاژ محاسبه شده 51.2 ولت  
انرژی کل 5.12 کیلووات ساعت  
میزان تخلیه 1C  
وزن 0.5±45 کیلوگرم  

 

▶ روش ترکیبی: 1P16S

تفسیر: S نشان دهنده سلول های سری، P نشان دهنده سلول های موازی، و 1P51.2S نشان دهنده 16 سری و 1 سلول موازی است.پس از اتصال سری، ولتاژ دو برابر می شود و ولتاژ نامی 3.2 * 16 = 51.2 ولت است.

 

▶ ظرفیت نامی: 100Ah

تفسیر: ظرفیت نامی باتری به ظرفیت باتری برای کار مداوم برای مدت طولانی در شرایط کار نامی اشاره دارد.ظرفیت نامی C باتری، بر حسب آمپر ساعت (Ah)، حاصل ضرب جریان تخلیه بر حسب آمپر (A) و زمان تخلیه بر حسب ساعت (h) است.بنابراین 100Ah نشان دهنده تخلیه با حداکثر نرخ جریان 0.5 درجه سانتیگراد است که می تواند 2 ساعت دوام بیاورد.

 

▶ انرژی نامی: 5.12 کیلووات ساعت

تفسیر: انرژی نامی (Wh) = ظرفیت اسمی

(Ah) * ولتاژ اسمی (V)، بنابراین کل انرژی که یک باتری می تواند آزاد کند هم به ظرفیت و هم به ولتاژ مربوط می شود.

 

 

اگر سوالی در مورد باتری لیتیوم ذخیره انرژی دارید، با ما تماس بگیرید، از شما متشکرم

 

 

 

 

 

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب بسته باتری EV تامین کننده. حق چاپ © 2021-2024 ctsbattery.com . تمامی حقوق محفوظ است.