پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد خطرات عدم سازگاری در باتری های لیتیوم
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-0731-84282664
اکنون تماس بگیرید

خطرات عدم سازگاری در باتری های لیتیوم

2023-09-22

آخرین اخبار شرکت در مورد خطرات عدم سازگاری در باتری های لیتیوم

سازگاری باتری های لیتیوم عمدتاً به سازگاری ظرفیت، مقاومت داخلی و ولتاژ مدار باز اشاره دارد.استفاده از رشته های متناقض سلول باتری در کنار هم می تواند مشکلات زیر را ایجاد کند:

 

1) از دست دادن ظرفیتبه تشکیل یک بسته باتری متشکل از سلول های فردی اشاره دارد که از نظر ظرفیت مطابق با "اصول بشکه" است.ظرفیت بدترین سلول ظرفیت کل باتری را تعیین می کند.

 

برای جلوگیری از شارژ و تخلیه بیش از حد باتری، منطق سیستم مدیریت باتری به شرح زیر تنظیم می شود:زمانی که پایین ترین ولتاژ فردی به ولتاژ قطع تخلیه برسد، تمام باتری بسته تخلیه را متوقف می کند؛ هنگام شارژ، شارژ را متوقف کنید زمانی که بالاترین ولتاژ واحد به ولتاژ قطع شارژ برسد.

 

به عنوان مثال دو باتری را که به صورت سری متصل شده اند در نظر بگیرید. یک باتری ظرفیت 1C دارد، در حالی که دیگری ظرفیت فقط 0.9C دارد. در یک اتصال سری،دوتا باتری از همان مقدار جریان عبور می کنند.

 

هنگام شارژ، باتری های با ظرفیت کوچک باید ابتدا به طور کامل شارژ شوند و به حالت قطع شارژ برسند و سیستم دیگر شارژ را ادامه نخواهد داد.باتري هاي با ظرفیت كوچك حتماً اول تمام انرژي موجود را تخليه مي كنند، و سيستم بلافاصله تخليه را متوقف خواهد کرد.

 

به این ترتیب، سلول های دارای ظرفیت کوچک همیشه به طور کامل شارژ و تخلیه می شوند، در حالی که سلول های دارای ظرفیت بزرگ همیشه بخشی از ظرفیت خود را استفاده می کنند.بخشی از ظرفیت کل باتری همیشه خالی است.

 

2) از دست دادن جان، به طور مشابه، طول عمر یک بسته باتری توسط سلول باتری با کوتاه ترین طول عمر تعیین می شود.احتمال زیادی وجود دارد که سلول باتری با کوتاه ترین طول عمر آن است که با ظرفیت کوچکسلول های باتری با ظرفیت کوچک همیشه به طور کامل شارژ و تخلیه می شوند، با خروجی بیش از حد، که به احتمال زیاد اولین نقطه کلیدی عمر آنها را به دست می آورد.,یک گروه از سلول های باتری که با هم جوش داده شده اند نیز با آن می میرند.

 

3) با افزایش مقاومت داخلی، مقاومت های داخلی مختلف از طریق یک جریان جریان می یابند و سلول هایی با مقاومت داخلی بالا گرمای بیشتری تولید می کنند.سرعت انحطاط را تسریع می کند و مقاومت داخلی را افزایش می دهد.مقاومت داخلی و افزایش دما یک جفت بازخورد منفی را تشکیل می دهند که تخریب سلول های با مقاومت داخلی بالا را تسریع می کند.

 

این سه پارامتر کاملاً مستقل نیستند. سلول هایی که به شدت پیری می کنند مقاومت داخلی بیشتری دارند و ظرفیت بیشتری از بین می روند.عدم سازگاری در عملکرد سلول باتری در طول فرآیند تولید شکل می گیرد و در طول استفاده عمیق تر می شودسلول های داخل یک باتری ضعیف باقی می مانند و به سرعت ضعیف می شوند. درجه پراکندگی پارامترها بین سلول های فردی با افزایش سن افزایش می یابد.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب بسته باتری EV تامین کننده. حق چاپ © 2021-2024 ctsbattery.com . تمامی حقوق محفوظ است.