پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد چگونه با خیال راحت از باتری موتور سیکلت برقی استفاده کنیم؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-0731-84282664
اکنون تماس بگیرید

چگونه با خیال راحت از باتری موتور سیکلت برقی استفاده کنیم؟

2023-08-10

آخرین اخبار شرکت در مورد چگونه با خیال راحت از باتری موتور سیکلت برقی استفاده کنیم؟

 

همانطور که می دانیم دمای شارژ باتری لیتیومی 0℃~45℃ و دمای تخلیه باتری لیتیومی -20℃~60℃ است.باتری های لیتیومی اثر حافظه ندارند، می توان از آنها با شارژ استفاده کرد، اما باید توجه داشت که باتری های لیتیومی را نمی توان بیش از حد تخلیه کرد، تخلیه بیش از حد باعث از دست دادن ظرفیت بسیار زیادی می شود.محدوده ولتاژ کار ایمن تک باتری لیتیوم NMC 2.75 ~ 4.2 ولت است، باتری LiFePO4 تک ولتاژ کار ایمن 2.5 ~ 3.65 ولت است، کمتر یا بالاتر از این محدوده ولتاژ یون های لیتیوم در باتری بسیار ناپایدار می شود و حتی باعث بروز حوادث می شود.برای اطمینان از اینکه باتری در محدوده ایمن قرار دارد، بنابراین به یک شارژر مخصوص نیاز دارید، شارژر سرب اسیدی را برای شارژ آن مخلوط نکنید.

 

هنگامی که باتری لیتیومی برای مدت طولانی بدون استفاده می ماند، باید هر شش ماه یک بار شارژ و دشارژ شود تا عملکرد اولیه خود را بازیابی کند.باتری‌های لیتیومی باید قبل از استفاده بررسی شوند تا ببینیم آیا نیازهای بار را برآورده می‌کنند یا خیر، در صورت عدم برآورده کردن الزامات بار یا جریان بالا (بیش از 1 درجه سانتیگراد) باعث آسیب به باتری یا کاهش عمر باتری می‌شود. باتریباتری های لیتیومی از استفاده مکرر در محیط های با دمای بالا یا پایین اجتناب می کنند.ترجیحاً در دمای اتاق، دما تأثیر زیادی بر ویژگی های باتری لیتیومی خواهد داشت.

 

چگونه با خیال راحت از باتری لیتیومی استفاده کنیم؟
باتری های لیتیومی ارزان قیمت موجود در بازار بیشتر از سلول های باتری جدا شده و نامرغوب مونتاژ می شوند، خطر ایمنی بسیار زیاد است.این سلول های نامرغوب با BMS نامرغوب ترکیب می شوند که دلیل اصلی مشکلات ایمنی باتری های لیتیومی است.

 

چگونه از باتری لیتیومی به درستی استفاده کنیم؟
1، استفاده از شارژر باتری لیتیوم مطابق با بسته باتری.
2، از بسته باتری لیتیومی در اصلاح غیرقانونی وسایل نقلیه الکتریکی پرقدرت استفاده نکنید.
3، اجازه ندهید باتری لیتیوم قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دمای بالا (≥ 65 ℃).
4، در ماشین الکتریکی درست بعد از سوار شدن به دلیل دمای بالای بسته باتری، لطفاً قبل از شارژ کردن، اجازه دهید حدود نیم ساعت به طور طبیعی خنک شود.
5، باتری لیتیومی را می توان بین 20٪ تا 90٪ SOC استفاده کرد تا عمر بسته باتری لیتیومی را تا حد زیادی افزایش دهد.
6، باتری لیتیوم در دمای زمستان کمتر از دمای 15 ℃ است، محدوده ماشین الکتریکی دارای مقدار معینی از انقباض یک پدیده طبیعی است.هنگامی که دما به حدود 25 درجه سانتیگراد باز می گردد، برد ماشین الکتریکی به حالت عادی باز می گردد.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب بسته باتری EV تامین کننده. حق چاپ © 2021-2024 ctsbattery.com . تمامی حقوق محفوظ است.